Yrityksille

Henkilöstöpalvelualan ammattilaisina autamme yritystäsi kasvamaan parhaiden tekijöiden avulla. Ratkaisemme yhteistyössä kanssasi yrityksesi henkilöstötarpeet.

Käytä aikasi ydinosaamiseesi – me huolehdimme sinulle tekijät. Ota yhteyttä ja keskustellaan yrityksesi henkilöstötarpeista, keskustelu ei sido yritystäsi vielä mihinkään!

Helsinki

Pasilanraitio 7, 00240 Helsinki

Anne Viinamäki
Henkilöstöpäällikkö, Partner
050 463 2649
anne.viinamaki@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918
jarno.salmela@amiko.fi

Marko Määttä
Kaupallinen johtaja
0400 932 950
marko.maatta@amiko.fi

Jyrki Linnavuori
Yhteyspäällikkö
050 527 6270
jyrki.linnavuori@amiko.fi

Tom Knaster
Yhteyspäällikkö
050 323 4345
tom.knaster@amiko.fi

Kouvola

Asemakatu 2 LH B 3, 45100 Kouvola

Marko Skyttä
Aluejohtaja, Partner
044 546 6890
marko.skytta@amiko.fi

Kotka

Ruotsinsalmenkatu 12 (Kauppakeskus Pasaati), 48100 Kotka

Matti Jerkkola
Aluejohtaja
050 339 9208
matti.jerkkola@amiko.fi

Lahti

Vesijärvenkatu 15, 15140 Lahti

Jyrki Linnavuori
Yhteyspäällikkö
050 527 6270
jyrki.linnavuori@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918
jarno.salmela@amiko.fi

Oulu

Pakkahuoneenkatu 12 B 21, 90100 Oulu

Miikka Sivonen
Yhteyspäällikkö
050 471 0788
miikka.sivonen@amiko.fi

Pori

Eteläkauppatori 4 B (7. krs), 28100 Pori

Jaakko Pitkänen
Aluejohtaja, Partner
050 560 6404
jaakko.pitkanen@amiko.fi

Seinäjoki

Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Janne Ritola
Aluejohtaja
050 322 2348
janne.ritola@amiko.fi

Tampere

Näsilinnankatu 48 F, 33200 Tampere

Terhi Vainionpää-Piispa
Aluejohtaja, Partner
050 407 6747
terhi.vainionpaa-piispa@amiko.fi

Turku

Yliopistonkatu 33, 20100 Turku

Marko Määttä
Kaupallinen johtaja
0400 932 950
marko.maatta@amiko.fi

Vaasa

Vaasanpuistikko 17, 65100 Vaasa

Janne Ritola
Aluejohtaja
050 322 2348
janne.ritola@amiko.fi

Hallinto

Jari Parkkinen
Toimitusjohtaja, hallituksen pj.
040 715 5335
jari.parkkinen@amiko.fi

Marko Määttä
Kaupallinen johtaja
0400 932 950
marko.maatta@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918
jarno.salmela@amiko.fi

Tomi Mäkinen
Talouspäällikkö, palkkahallinto, laskutus
044 989 2639
tomi.makinen@amiko.fi

Katarzyna Laurila
Henkilöstöjohtaja
0400 184 371
kata.laurila@amiko.fi

Anne Viinamäki
Henkilöstöpäällikkö, Partner
050 463 2649
anne.viinamaki@amiko.fi

Antti Karlsson
Logistiikan asiantuntija
050 592 0803
antti.karlsson@amiko.fi

Jani Pirskanen
Palvelujohtaja
040 055 5479
jani.pirskanen@amiko.fi

Työkykypalvelut

Maistraatinportti 4, 00240 Helsinki

Olli Pitkänen
Toimialajohtaja
050 311 2298
olli.pitkanen@amiko.fi

Veera Paara
työkykyvalmentaja
0505511259
veera.paara@amiko.fi

Puola

Ul. Bartoszewicza 3, Lokal 7/8, 00-337 Warszawa, Polska

Agnieszka Kudelko
HR-koordinaattori
050 576 3662
agnieszka.kudelko@amiko.fi

Aleksander Labudda
human resources consultant
+48539827155
aleksander.labudda@amiko.fi

Analysis

Kirsi Ltifi
Assistant
050 466 9882
kirsi.ltifi@thomassuomi.fi

Hanna-Mari Haapanen
Liiketoimintayksikön vetäjä
050 388 3330
hanna.haapanen@thomassuomi.fi

Verkkotilit

Kaarina Metsä-Vähälä
Toimitusjohtaja
040 357 3017
kaarina.metsa-vahala@verkkotilit.fi

Panasoft

Jukka Karvanen
Toimitusjohtaja
040 757 9315
jukka.karvanen@amiko.fi

Nordic Sea Office

Ruotsinsalmenkatu 12, 2. krs 48100 Kotka

Matti Jerkkola
Aluejohtaja
050 339 9208
matti.jerkkola@amiko.fi

Palkanlaskenta

Palkanlaskenta

050 353 2747
palkat@amiko.fi