Ota yhteyttä

Henkilöstöpalvelualan ammattilaisina autamme yritystäsi kasvamaan parhaiden tekijöiden avulla. Ratkaisemme yhteistyössä kanssasi yrityksesi henkilöstötarpeet.

Käytä aikasi ydinosaamiseesi – me huolehdimme sinulle tekijät. Ota yhteyttä ja keskustellaan yrityksesi henkilöstötarpeista, keskustelu ei sido yritystäsi vielä mihinkään!

Henkilöstöpalvelut

Helsinki

Pasilanraitio 7, 00240 Helsinki
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Anne Viinamäki

Anne Viinamäki
Henkilöstöpäällikkö, Partner
050 463 2649 anne.viinamaki@amiko.fi

Henna Kivakka
Seniorkonsultti
0503311733 henna.kivakka@amiko.fi

Jasmiina Kumpulainen

Jasmiina Kumpulainen
Henkilöstökonsultti
050 330 2258 jasmiina.kumpulainen@amiko.fi

Janika Mitro
henkilöstöassistentti
0503670432 janika.mitro@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Tom Knaster

Tom Knaster
Yhteyspäällikkö
050 323 4345 tom.knaster@amiko.fi

Jyrki Linnavuori

Jyrki Linnavuori
Yhteyspäällikkö
050 527 6270 jyrki.linnavuori@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Kouvola

Asemakatu 2 LH B 3, 45100 Kouvola
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Saara Löksy
Henkilöstökonsultti, vanhempainvapaalla
0504763558 saara.loksy@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Marko Skyttä

Marko Skyttä
Aluejohtaja, Partner
044 546 6890 marko.skytta@amiko.fi

Kotka

Ruotsinsalmenkatu 12 (Kauppakeskus Pasaati), 48100 Kotka
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Sari Brunila

Sari Brunila
Henkilöstökonsultti
040 060 7992 sari.brunila@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Matti Jerkkola
Aluejohtaja
050 339 9208 matti.jerkkola@amiko.fi

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Pertti Mähönen
Aluejohtaja
050 550 4199 pertti.mahonen@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Pertti Mähönen
Aluejohtaja
050 550 4199 pertti.mahonen@amiko.fi

Lahti

Hämeenkatu 13, 15110 Lahti
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Mika Niemi

Mika Niemi
Henkilöstökoordinaattori
050 463 2668 mika.niemi@amiko.fi

Tomi Käyhkö

Tomi Käyhkö
Henkilöstökonsultti
0503796545 tomi.kayhko@amiko.fi

Joona Rantanen
henkilöstöassistentti
0503397633 joona.rantanen@amiko.fi

Saara Häsä
Henkilöstökonsultti, vanhempainvapaalla

Yhteyshenkilöt yrityksille

Jyrki Linnavuori

Jyrki Linnavuori
Yhteyspäällikkö
050 527 6270 jyrki.linnavuori@amiko.fi

Ville Väkeväinen
Yhteyspäällikkö
0451340685 ville.vakevainen@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Oulu

Pakkahuoneenkatu 12 B 21, 90100 Oulu
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Jani Tuppurainen

Jani Tuppurainen
Henkilöstökonsultti
0505510081 jani.tuppurainen@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Harri Junnila
Aluejohtaja
0449897859 harri.junnila@amiko.fi

Miikka Sivonen

Miikka Sivonen
Yhteyspäällikkö
050 471 0788 miikka.sivonen@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Pori

Eteläkauppatori 4 B (7. krs), 28100 Pori
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Tiia Ylösmäki

Tiia Ylösmäki
Henkilöstökonsultti
046 922 5092 tiia.ylosmaki@amiko.fi

Kati Laine
Henkilöstökonsultti
0505110479 kati.laine@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Jaakko Pitkänen

Jaakko Pitkänen
Aluejohtaja, Partner
050 560 6404 jaakko.pitkanen@amiko.fi

Seinäjoki

Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Rami Koivisto

Rami Koivisto
Henkilöstökonsultti
050 550 7633 rami.koivisto@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Tampere

Näsilinnankatu 48 F, 33200 Tampere
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Johanna Laurila
Henkilöstökonsultti
0503780432 johanna.laurila@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Terhi Vainionpää-Piispa

Terhi Vainionpää-Piispa
Aluejohtaja, Partner
050 407 6747 terhi.vainionpaa-piispa@amiko.fi

Turku

Käsityöläiskatu 12, 20100 Turku
Yhteydenottolomake

Turku

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Janika Englund

Janika Englund
Henkilöstökonsultti
0504706073 janika.englund@amiko.fi

Henna Hartikainen
Henkilöstökonsultti
0505500942 henna.hartikainen@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Sami Jalonen

Sami Jalonen
Aluejohtaja
0503612636 sami.jalonen@amiko.fi

Jose Koskinen

Jose Koskinen
Myynti, rakentaminen
0505529969 jose.koskinen@amiko.fi

Vaasa

Vaasanpuistikko 17, 65100 Vaasa
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Rami Koivisto

Rami Koivisto
Henkilöstökonsultti
050 550 7633 rami.koivisto@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Palkanlaskenta


Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Palkanlaskenta

050 353 2747 palkat@amiko.fi

Hallinto

Pasilanraitio 7, 00240 Helsinki / Vesijärvenkatu 15, 15140 Lahti
Yhteydenottolomake

Yhteyshenkilöt työntekijöille

Anne Viinamäki

Anne Viinamäki
Henkilöstöpäällikkö, Partner
050 463 2649 anne.viinamaki@amiko.fi

Yhteyshenkilöt yrityksille

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Antti Karlsson
Logistiikan asiantuntija
050 592 0803 antti.karlsson@amiko.fi

Muut palvelut

Työkykypalvelut

Maistraatinportti 4, 00240 Helsinki
Työkykypalvelut Verkkosivut

Olli Pitkänen

Olli Pitkänen
Toimialajohtaja
050 311 2298 olli.pitkanen@amiko.fi

Analysis

Pasilanraitio 7, FI-00240 Helsinki
Analysis Verkkosivut

Hanna Haapanen

Hanna-Mari Haapanen
Liiketoimintayksikön vetäjä
050 388 3330 hanna.haapanen@thomassuomi.fi

Heidi Kylliö

Heidi Kylliö
Konsultti
040 085 2362 heidi.kyllio@thomassuomi.fi

Verkkotilit

Kaarina Metsä-Vähälä

Kaarina Metsä-Vähälä
Toimitusjohtaja
040 357 3017 kaarina.metsa-vahala@verkkotilit.fi

Panasoft

Jukka Karvonen

Jukka Karvanen
Toimitusjohtaja
040 757 9315 jukka.karvanen@amiko.fi

Nordic Sea Office

Ruotsinsalmenkatu 12, 2. krs 48100 Kotka
Nordic Sea Office Verkkosivut

Matti Jerkkola
Aluejohtaja
050 339 9208 matti.jerkkola@amiko.fi

Executive Search


Executive Search Verkkosivut

Jukka Alanne

Jukka Alanne
Liiketoimintajohtaja
+358 40 702 4160 jukka.alanne@amiko.fi

Care

Jani Pirskanen

Jani Pirskanen
Palvelujohtaja
040 055 5479 jani.pirskanen@amiko.fi

Puola

Ul. Bartoszewicza 3, Lokal 7/8, 00-337 Warszawa, Polska

Agnieszka Kudelko

Agnieszka Kudelko
HR-koordinaattori
050 576 3662 agnieszka.kudelko@amiko.fi

Aleksander Labudda
Human resources consultant
+48539827155 aleksander.labudda@amiko.fi

Konsernihallinto

Jari Parkkinen

Jari Parkkinen
Toimitusjohtaja, hallituksen pj.
040 715 5335 jari.parkkinen@amiko.fi

Marko Määttä

Marko Määttä
Kaupallinen johtaja
0400 932 950 marko.maatta@amiko.fi

Jarno Salmela
Myyntijohtaja
050 599 8918 jarno.salmela@amiko.fi

Tomi Mäkinen

Tomi Mäkinen
Talouspäällikkö, palkkahallinto, laskutus
044 989 2639 tomi.makinen@amiko.fi

Katarzyna Stefanska
Henkilöstöjohtaja
0400 184 371 kata.stefanska@amiko.fi

Anne Viinamäki

Anne Viinamäki
Henkilöstöpäällikkö, Partner
050 463 2649 anne.viinamaki@amiko.fi

Antti Karlsson
Logistiikan asiantuntija
050 592 0803 antti.karlsson@amiko.fi